Ngarko një imazh të ri:
Ngarko një imazh të ri:

Share a photo with the location to your friends.
Nëse keni marrë një fotografi me një tag GPS dhe doni të shihni vendndodhjen e marrjes së fotografisë në hartën dhe të dhënave të tjera si: lartësia mbi det nivelin, adresën , gjerësinë dhe gjatësinë, dhe më shumë. Shtypni shfletoni dhe përzgjidhni skedarin tuaj fotografik pastaj shtypni butonin Ngarko .
Vendosni fotografinë për të parë: hartë, adresë, të dhëna EXIF, foto të redaktuar me hartë dhe të dhëna. Ndani një foto me miqtë.


Shembull i fotografisë së ngarkuar
Vendndodhja e fotografisë së ngarkuar
Të dhënat kryesore:
gjerësia gjeografike:
38.545379528611
gjatësia gjeografike:
35.478605888611
lartësia mbi nivelin e detit:
2935.57 metres (9631,135 ft)

locality :
Samanlıgöğüs
suburb :
Hisarcık Erciyes Mahallesi
city_district :
Hisarcık
qytet :
Melikgazi
province :
Kayseri
ISO3166-2-lvl4 :
TR-38
region :
Central Anatolia Region
postcode :
38155
vend :
Turkey
kodi i vendit :
tr
Data (UTC) e marrjes së fotografisë. Nga GPS (viti-muaji-ditor orë: minutë: i dytë):
2020-02-03 12:32:12
Data (e vendosur në pajisje) e ruajtjes së skedarit:
2020:02:03 16:03:15
Sa kohë më parë ?:
3 year(s) 0 month(s) 1 day(s) 12 hour(s)

Më poshtë janë më shumë detaje të skedarit.
Distance - between your location and the location of the photo
Vendndodhja juaj:
gjerësia gjeografike: 0.0
gjatësia gjeografike: 0.0
Distanca midis vendndodhjes suaj dhe vendndodhjes së fotografisë: 0.0
Your location may be incorrect. In this case, mark your location by dragging the blue marker on the map.
Fotografi e ngarkuar

Shembull
Kjo është fotografia juaj e re. Klikoni mbi imazhin për ta shkarkuar.

Shembull i të dhënave të ngarkuara të imazhit
gjerësia gjeografike:
38.545379528611
gjatësia gjeografike:
35.478605888611
lartësia mbi nivelin e detit:
2935.57 meters

locality :
Samanlıgöğüs
suburb :
Hisarcık Erciyes Mahallesi
city_district :
Hisarcık
qytet :
Melikgazi
province :
Kayseri
ISO3166-2-lvl4 :
TR-38
region :
Central Anatolia Region
postcode :
38155
vend :
Turkey
kodi i vendit :
tr
Data (UTC) e marrjes së fotografisë. Nga GPS (viti-muaji-ditor orë: minutë: i dytë):
2020-02-0312:32:12
Data (e vendosur në pajisje) e ruajtjes së skedarit:
2020:02:03 16:03:15
Sa kohë më parë ?:
3 year(s) 0 month(s) 1 day(s) 12 hour(s)

Të dhëna Exif
Atribut: (Attribute) Vlerë: (Value)
File Namephoto_5e4d1c003ce208_29721188.jpg
File Size2641583
File Modification Date/Time2020:04:04 16:42:13+02:00
File Access Date/Time2022:02:06 23:47:49+01:00
File Inode Change Date/Time2022:02:06 23:47:49+01:00
File TypeJPEG
File Type ExtensionJPG
MIME Typeimage/jpeg
JFIF Version1 2
Exif Byte OrderMM
MakeHUAWEI
Camera Model NameHUAWEI P7-L10
Orientation1
X Resolution72
Y Resolution72
Resolution Unit2
SoftwareP7-L10V100R001C00B133SP01
Modify Date2020:02:03 16:03:15
Y Cb Cr Positioning1
Document Name
Exposure Time0.0002750275028
F Number2
Exposure Program2
ISO64
Exif Version0210
Date/Time Original2020:02:03 16:03:15
Create Date2020:02:03 16:03:15
Components Configuration1 2 3 0
Shutter Speed Value0.000275034457985712
Aperture Value2
Brightness Value0
Exposure Compensation0
Metering Mode1
Light Source1
Flash0
Focal Length3.79
Warning[minor] Unrecognized MakerNotes
Maker Note Unknown TextM[4] [70,1] [bc,e1]
User CommentHisilicon Balong
Sub Sec Time418662
Sub Sec Time Original418662
Sub Sec Time Digitized418662
Flashpix Version0100
Color Space1
Exif Image Width4160
Exif Image Height2336
Interoperability IndexR98
Interoperability Version0100
Sensing Method2
Atribut: (Attribute) Vlerë: (Value)
File Source3
Scene Type1
Custom Rendered1
Exposure Mode0
White Balance0
Digital Zoom Ratio1
Focal Length In 35mm Format28
Scene Capture Type0
Gain Control0
Contrast0
Saturation0
Sharpness0
Subject Distance Range0
GPS Version ID2 2 0 0
GPS Latitude RefN
GPS Longitude RefE
GPS Altitude Ref0
GPS Time Stamp12:32:12
GPS Processing MethodGPS
GPS Date Stamp2020:02:03
Device Setting Description(Binary data 4 bytes, use -b option to extract)
Compression6
Thumbnail Offset3056
Thumbnail Length12709
Image Width4160
Image Height2336
Encoding Process0
Bits Per Sample8
Color Components3
Y Cb Cr Sub Sampling2 2
Aperture2
GPS Altitude2935.57
GPS Date/Time2020:02:03 12:32:12Z
GPS Latitude38.5453795286111
GPS Longitude35.4786058886111
GPS Position38.5453795286111 35.4786058886111
Image Size4160x2336
Megapixels9.71776
Scale Factor To 35 mm Equivalent7.38786279683377
Shutter Speed0.0002750275028
Create Date2020:02:03 16:03:15.418662
Date/Time Original2020:02:03 16:03:15.418662
Modify Date2020:02:03 16:03:15.418662
Thumbnail Image(Binary data 12709 bytes, use -b option to extract)
Circle Of Confusion0.00406697599226444
Field Of View65.4705078447874
Focal Length28
Hyperfocal Distance1.76594354470264
Light Value14.471992673708

Kjo faqe përdor cookies. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju konfirmoni se keni lexuar dhe kuptuar politikën tonë të cookie dhe politikën e privatësisë: :
   Politika e Cookies    Politika e privatësisë    Pranoj